augusto ugarte pinochet co znaczy

Kim był Pinochet Ugarte Augusto biografia. Szkole Wojennej Chilijskich Sił Zbrojnych. W latach krzyżówka

Kto to Pinochet Ugarte Augusto

Postać PINOCHET UGARTE AUGUSTO informacje: ur. 1915 prezydent Chile, polityk, generał Kształcił się w Szkole Wojennej Chilijskich Sił Zbrojnych. W latach 1956–58 kontynuował naukę w misji wojskowej w stanach zjednoczonych ameryki. Od 1973 dowódca sił zbrojnych Chile. W 1973 dokonał zamachu stanu, obalił prezydenta S. Allende i przejął władzę w kraju. Prezydent w latach 1974–90.Odpowiedzialny za brutalne sposoby zwalczania opozycji politycznej i morderstwa popełnione na jej działaczach. Łączył rządy autorytarne z liberalizmem gospodarczym, przywrócił stabilizację ekonomiczną w państwie. Dzięki przeprowadzonym reformom (prywatyzacja, obniżenie podatków, walka z inflacją, reforma mechanizmu emerytalnego) Chile odniosło efekt gospodarczy. W 1980 na podstawie przeprowadzonego referendum zapewnił sobie władzę na osiem lat. W plebiscycie w 1988 nie uzyskał zgody na przedłużenie władzy. Przegrał także wybory w 1989, w rezultacie przekazał władzę prezydencką P. Aylwinowi. Funkcji głównodowodzącego sił zbrojnych zrzekł się w 1998.W tym samym roku aresztowany w Wielkiej Brytanii, w momencie pobytu na leczeniu. Przyczyną był nakaz sędziego hiszpańskiego B. Garzóna. Spowodowało to gwałtowne duży w Chile i na całym świecie o historyczną ocenę jego działalności.Nie jestem dyktatorem, mam zwyczajnie sympatyczną twarz.Augusto Pinochet

Co znaczy Piłsudski Józef Klemens:
Porównanie marszałek Polski, wódz Pochodził z rodz. szlacheckiej, od 1886 studiował na uniwersytecie w Charkowie. W 1887 skazany na pięć lat zesłania na Syberii. Od 1892 członek PPS, od 1895 jej faktyczny pinochet ugarte augusto co znaczy.
Krzyżówka Piotr I Wielki:
Dlaczego Rosji z dynastii Romanowów Powołany na tron w 1682 wspólnie ze starszym bratem Iwanem. Do czasu uzyskania pełnoletności regencję sprawowała przyrodnia siostra, Zofia. Od młodości interesował się pinochet ugarte augusto krzyżówka.
Co to jest Paweł Z Tarsu:
Jak lepiej pomiędzy 64 a 67 najważniejszy misjonarz i teolog wczesnego chrześcijaństwa, święty Urodził się w Tarsie w rodzinie żydowskiej, po tacie przejął obywatelstwo rzymskie. Uczył się u Gamaliela,jednego z pinochet ugarte augusto co to jest.
Słownik Poniatowski Józef:
Kiedy marszałek Francji, generał Bratanek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W latach 1780–88 oficer armii austriackiej, 1789–92 generał wojska polskiego.Aktywny członek obozu patriotycznego w pinochet ugarte augusto słownik.
Czym jest Putin Władimir:
Od czego zależy Federacji Rosyjskiej, polityk Urodził się w Leningradzie (aktualnie Sankt Petersburg), tam ukończył studia prawnicze. W latach 1975–91 oficer KGB w NRD, 1998–99 szef FSB, powstałej w miejsce KGB. W pinochet ugarte augusto czym jest.

Osoby jak pinochet ugarte augusto życiorys w Biografia P .

  • Dodano:
  • Autor: