annaty co znaczy

Definicja ANNATY histori Polski. Słownik annatae - [stawki] roczne) - [[stawki składane poprzez krzyżówka

Definicja ANNATY

Co to znaczy ANNATY: (z z łaciny: annatae - [stawki] roczne) - [[stawki składane poprzez duchowieństwo do Rzymu od pierwszorocznych dochodów nadanego poprzez kurię rzymską beneficjum konsystorialnego; zanikły w XVII w.

Co znaczy AKADEMIA ZAMOYSKA:
Porównanie w 1594 poprzez Jana Zamoyskiego; szkołę organizował Szymon Szymonowic, a studenci wywodzili się z Polski i Litwy; zaczęła podupadać ze względów finansowych już w pierwszej poł. XVII w.; zlikwidowana annaty co znaczy.
Krzyżówka AKCJA POD ARSENAŁEM:
Dlaczego ARMIA KRAJOWA annaty krzyżówka.
Co to jest ADAMSKI STANISŁAW:
Jak lepiej biskup, działacz narodowy po święceniach kapłańskich zaangażowany w działalność socjalną w Wielkopolsce: przed I wojną światową sekretarz Związku Robotników Katolickich, prezes Związku Spółdzielni i annaty co to jest.
Słownik ASNYK ADAM:
Kiedy Stożek (1838-1897) - pisarz, publicysta, działacz socjalny; za udział w ruchu spiskowym więziony w Cytadeli (1860); w momencie stworzenia styczniowego związany z Czerwonymi; ukończył studia w annaty słownik.
Czym jest ABSOLUTUM DOMINIUM:
Od czego zależy z z łaciny: - nieograniczona władza) - w XVI-XVIII w. szlachta polska posługując się tym definicją krytykowała dążenia królów do wzmocnienia ich władzy kosztem osłabienia demokracji szlacheckiej annaty czym jest.

Czym jest Annaty znaczenie w Słownik definicji A .

  • Dodano:
  • Autor: