lublina biernat co znaczy

Definicja BIERNAT Z LUBLINA histori Polski. Słownik zm. po 1529) - pisarz polskiego odrodzenia; z krzyżówka

Definicja BIERNAT Z LUBLINA

Co to znaczy BIERNAT Z LUBLINA: (ur. w poł. XV w. - zm. po 1529) - pisarz polskiego odrodzenia; z zawodu był księdzem; po pobytach na dworach magnackich i najprawdopodobniej po zetknięciu z Kallimachem ostatecznie osiadł na dworze wojewody ruskiego J. Pileckiego; znany jako autor polskiego modlitewnika Raj duszny i wierszowanego dzieła Żywot Ezopa Fryga, mędrca poczciwego i z przypowieściami jego.

Co znaczy BUND:
Porównanie Jidiszer Arbeter Bund, Ogólnożydowski Związek Robotniczy na Litwie, w Polsce i Rosji - żydowska partia socjalistyczna założona w Wilnie w IX 1897; wysuwała postulaty ekonomiczne i społeczne biernat z lublina co znaczy.
Krzyżówka BOLESŁAW ROGATKA:
Dlaczego 1224-1278) - syn Henryka Pobożnego; od 1242 książę wrocławski, od 1248 książę legnicko-głogowski; utracił w 1249 ziemię lubuską na rzecz Brandenburgii biernat z lublina krzyżówka.
Co to jest BUDZISZYN:
Jak lepiej 1018 pomiędzy Bolesławem Chrobrym i cesarzem Henrykiem II kończył wojny polsko-niemieckie w l. 1002-1018; cesarz uznawał suwerenność Bolesława Chrobrego i godził się na jego zwierzchność nad Milskiem biernat z lublina co to jest.
Słownik BOBROWSKI STEFAN:
Kiedy działacz rewolucyjny; od 1860 członek Związku Trojnickiego w Petersburgu; działacz Czerwonych; po wybuchu stworzenia styczniowego naczelnik Warszawy i faktyczny lider stworzenia; zginął w pojedynku biernat z lublina słownik.
Czym jest BRÜCKNER ALEKSANDER:
Od czego zależy historyk kultury i literatury, badacz dziejów języka polskiego; prof. języków i literatury słowiańskiej uniwersytetu w Berlinie (1881-1924); członek Akademii Zdolności w Krakowie (od 1888); lekarz h biernat z lublina czym jest.

Czym jest Lublina Z Biernat znaczenie w Słownik definicji B .

  • Dodano:
  • Autor: