ksawery franczek branicki co znaczy

Definicja BRANICKI FRANCISZEK KSAWERY histori Polski. Słownik hetman ogromny koronny od 1774; jeden krzyżówka

Definicja BRANICKI FRANCISZEK KSAWERY

Co to znaczy BRANICKI FRANCISZEK KSAWERY: (około 1730-1819) - hetman ogromny koronny od 1774; jeden z największych magnatów w schyłkowej fazie Rzeczypospolitej szlacheckiej; początkowo skłonny wesprzeć umiarkowane reformy w kraju proponowane poprzez Stanisława Augusta Poniatowskiego na początku jego panowania; w momencie konfederacji barskiej popierał króla; później stanął na czele tak zwany stronnictwa magnackiego, a w momencie Sejmu Wielkiego starał się zahamować zmiany ukoronowane uchwaleniem Konstytucji 3 Maja; po rozmowach w Jassach i Petersburgu, wspólnie ze Szczęsnym Potockim i Sewerynem Rzewuskim nakłonili carycę Rosji Katarzynę II do zgody na interwencję w Polsce; współtwórca zdradzieckiej konfederacji targowickiej, która przyspieszyła upadek Polski; skazany zaocznie na powieszenie w czasie stworzenia kościuszkowskiego.

Co znaczy BARSS FRANCISZEK:
Porównanie adwokat, dziennikarz, działacz polityczny; współpracował z prezydentem Warszawy J. Dekertem w okresie Sejmu Wielkiego; uczestniczył w przygotowaniach do stworzenia kościuszkowskiego; od II 1794 we branicki franciszek ksawery co znaczy.
Krzyżówka BESELER HANS HARTWIG VON:
Dlaczego 1850-1921) - generał niemiecki; w l. 1915-1918 generał?gubernator warszawski; realizował politykę aktu 5 listopada; zwierzchnik Polskiej Siły Zbrojnej branicki franciszek ksawery krzyżówka.
Co to jest BATALIONY CHŁOPSKIE (BCH):
Jak lepiej konspiracyjna ruchu ludowego; powstały na wiosnę 1941 na bazie organizowanej od połowy 1940 poprzez SL Roch Chłopskiej Straży ( Chłostra ); jej żołnierzami byli raczej członkowie Związku Młodzieży branicki franciszek ksawery co to jest.
Słownik BISKUPIN:
Kiedy osada obronna kultury łużyckiej z około 1550-1400 p.n.e. na półwyspie Jeziora Biskupińskiego (pow. żniński) - odkryta w 1934, aktualnie skansen archeologiczny branicki franciszek ksawery słownik.
Czym jest BUNT ŁÓDZKI:
Od czego zależy strajk robotniczy w okręgu łódzkim; trwał od 2 do 11 V 1892; zginęło około 200 osób branicki franciszek ksawery czym jest.

Czym jest Ksawery Franciszek Branicki znaczenie w Słownik definicji B .

  • Dodano:
  • Autor: