bund co znaczy

Definicja BUND histori Polski. Słownik Jidiszer Arbeter Bund, Ogólnożydowski Związek Robotniczy na krzyżówka

Definicja BUND

Co to znaczy BUND: właśc. Algemeiner Jidiszer Arbeter Bund, Ogólnożydowski Związek Robotniczy na Litwie, w Polsce i Rosji - żydowska partia socjalistyczna założona w Wilnie w IX 1897; wysuwała postulaty ekonomiczne i społeczne, zwalczała ruch syjonistyczny, domagała się równouprawnienia Żydów; ściśle współpracowała z PPS; w l. 1920-1921 uznawała III Międzynarodówkę Komunistyczną; w 1921 nastąpił rozłam i część działaczy tak zwany Kombudu wstąpiła w 1923 do KPP; zasadniczy trzon partii do 1939 współpracował z PPS; pod wpływem partii pozostawały liczne organizacje socjalne, zawodowe, kulturalno-oświatowe, w tym między innymi organizacja młodzieżowa Zukunft; w okresie 1939-1944 współpracowała z PPS-WRN; w Polsce w 1948 nastąpiło samorozwiązanie partii, a część członków B. wstąpiła do PZPR; czołowi działacze: W. Alter, H. Ehrlich, S. Zygielbojm.

Co znaczy BENEFICJUM:
Porównanie ustalenie: 1) w średniowieczu ziemi nadanej w tymczasowe albo dożywotnie użytkowanie, w zamian za wymóg świadczeń (raczej wojskowych) na rzecz nadającego, połączony z zawarciem stosunku lennego; 2 bund co znaczy.
Krzyżówka BOLESŁAW I WYSOKI:
Dlaczego syn Władysława II Wygnańca; w 1163 z braćmi Konradem i Mieszkiem Plątonogim odzyskał dzielnicę śląską; władał Dolnym Śląskiem; protoplasta wrocławskiej linii Piastów śląskich; tata Henryka I bund krzyżówka.
Co to jest BARSS FRANCISZEK:
Jak lepiej adwokat, dziennikarz, działacz polityczny; współpracował z prezydentem Warszawy J. Dekertem w okresie Sejmu Wielkiego; uczestniczył w przygotowaniach do stworzenia kościuszkowskiego; od II 1794 we bund co to jest.
Słownik BANICJA:
Kiedy bannire - skazać na wygnanie) - w Rzeczypospolitej oznaczała karę polegającą na wygnaniu szlachcica poza granice państwie i prawie do zabicia go (w przeciwieństwie od infamii kraj nie nagradzało bund słownik.
Czym jest BOHOMOLEC FRANCISZEK:
Od czego zależy komediopisarz, dziennikarz, pisarz; do 1773 jezuita i nauczyciel retoryki w szkołach zakonnych; w okresie stanisławowskim brał udział w obiadach czwartkowych stając się jednym z czołowych publicystów bund czym jest.

Czym jest Bund znaczenie w Słownik definicji B .

  • Dodano:
  • Autor: