walerian czuma co znaczy

Definicja CZUMA WALERIAN histori Polski. Słownik generał; w l. 1914-1918 w Legionach Polskich; w l krzyżówka

Definicja CZUMA WALERIAN

Co to znaczy CZUMA WALERIAN: (1890-1962) - generał; w l. 1914-1918 w Legionach Polskich; w l. 1918-1920 dowódca polskich oddziałów na Syberii; 1920-1922 więziony poprzez władze sowieckie; od 1922 w WP, gdzie był między innymi komendantem Okręgu Warownego Wilno, dowódcą 19 i 5 DP, komendantem kluczowym Staży Granicznej (1939); w kampanii wrześniowej dowódca obrony Warszawy, potem w niewoli niemieckiej; w 1945 został na emigracji w Wielkiej Brytanii.

Co znaczy CHODKIEWICZ JAN KAROL:
Porównanie wybitny wódz, hetman ogromny litewski od 1605; pochodził z magnackiego rodu litewskiego; własną karierę wojskową zawdzięczał kanclerzowi Janowi Zamoyskiemu; karierę wojskową rozpoczął w czasie wojen czuma walerian co znaczy.
Krzyżówka CHAJN LEON:
Dlaczego prawnik, polityk, historyk; od czasów studenckich związany z ruchem socjalistycznym i komunistycznym; po 1939 w ZSRR, gdzie wszedł do władz ZPP (1943); oficer wychowawczy w Armii Polskiej w ZSRR (2 czuma walerian krzyżówka.
Co to jest CZERWIAKOWSKI RAFAŁ JÓZEF:
Jak lepiej doktor, zwany ojcem polskiej chirurgii; prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego i nadworny medyk Stanisława Augusta Poniatowskiego; starał się wprowadzić fachową polską terminologię do medycyny; autor czuma walerian co to jest.
Słownik CENTRALNA RADA ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH (CRZZ):
Kiedy ruch związkowy) założona na II Kongresie Związków Zawodowych w miejsce Komisji Centralnej Związków Zawodowych (utworzonej pod kuratelą PPR w 1944); Kompletnie podporządkowana PZPR, której czuma walerian słownik.
Czym jest CHJENO-PIAST:
Od czego zależy koalicji PSL Piast i bloku stronnictw tworzących Chrześcijański Związek Jedności Narodowej (Chjena): Chrześcijańska Demokracja i Związek Ludowo-Narodowy, sygnatariuszy w V 1923 tak zwany czuma walerian czym jest.

Czym jest Walerian Czuma znaczenie w Słownik definicji C .

  • Dodano:
  • Autor: