teodor duracz co to znaczy

Definicja DURACZ TEODOR histori Polski. Słownik działacz ruchu komunistycznego, adwokat; od 1905 w

Definicja DURACZ TEODOR

Co to znaczy DURACZ TEODOR: (1883-1943) - działacz ruchu komunistycznego, adwokat; od 1905 w PPS, następnie PPS-Lewicy; od 1918 członek KPP; obrońca w procesach politycznych, raczej komunistów; w l. 1933-1937 wiceprzewodniczący Ligi Obrony Praw Człowieka i Obywatela; w l. 1942-1943 w PPR (kierownik Wydziału Informacji KC); zamordowany poprzez gestapo.

Słownik DOBRZAŃSKI HENRYK:
Czym jest 1896-1940) - oficer WP; w okresie międzywojennym oficer znany ze swoich sukcesów hippicznych; w 1939 mimo klęski w kampanii wrześniowej na czele swojego oddziału kontynuował walkę w Górach duracz teodor.
Słownik DZIERŻYŃSKI FELIKS:
Czym jest działacz polskiego i rosyjskiego ruchu robotniczego; inicjator zjednoczenia polskiej i litewskiej socjaldemokracji, jeden z przywódców SDKPiL; uczestnik rewolucji październikowej; członek partii duracz teodor.
Słownik DEKRETY ANTYREFORMACYJNE:
Czym jest KONTRREFORMACJA duracz teodor.
Słownik DRUŻYNA:
Czym jest w X-XI w., pozostająca na utrzymaniu monarchy i pod jego rozkazami; Drużynników z monarchą łączyła osobista więź - podległości i wierności z jednej strony, zwierzchności i opieki z drugiej; dzieliła duracz teodor.
Słownik DˇBROWSKI JAN HENRYK:
Czym jest twórca Legionów Polskich; początkowo oficer w armii saskiej; do armii koronnej zaciągnął się w czasie wojny polsko-rosyjskiej 1792; w momencie stworzenia kościuszkowskiego wsławił się odważnym duracz teodor.

Czym jest Teodor Duracz znaczenie w Słownik definicji D .

  • Dodano:
  • Autor: