poselska instrukcja co to znaczy

Definicja INSTRUKCJA POSELSKA histori Polski. Słownik przedsejmowym wskazówki dla posła

Definicja INSTRUKCJA POSELSKA

Co to znaczy INSTRUKCJA POSELSKA: układane na sejmiku przedsejmowym wskazówki dla posła; rozróżniano instrukcje dające pełną swobodę posłom na sejmie walnym (plena potestas), ograniczenie działań posła wyłącznie do wskazówek (limitata potestas), bądź ograniczenia tylko w niektórych, wskazanych na sejmiku kwestiach; poseł mógł przekroczyć instrukcje sejmiku, ale z reguły powodowało to przekreślenie jego szans na ponowny wybór.

Słownik INFLANTY SZWEDZKIE:
Czym jest INFLANTY instrukcja poselska.
Słownik INSTYTUT PODSTAWOWYCH PROBLEMÓW MARKSIZMU-LENINIZM:
Czym jest organizowania pracy naukowej nad problemami budownictwa socjalistycznego; w 1984 połączono go z Wyższą Szkoła Nauk Socjalnych (WNS), wskutek czego powstała Akademia Nauk Socjalnych przy KC PZPR instrukcja poselska.
Słownik IGANIE:
Czym jest bitwa - stoczona 10 IV 1831; zwycięstwo wojsk polskich pod dowództwem gen. I. Prądzyńskiego nad armią rosyjską gen. G. Rosena instrukcja poselska.
Słownik INSTYTUT PAMIĘCI NARODOWEJ:
Czym jest Kluczowa KOMISJA BADANIA ZBRODNI HITLEROWSKICH W POLSCE instrukcja poselska.
Słownik INSTYTUT LITERACKI:
Czym jest porozumieniu z rządem RP na uchodźstwie poprzez dowództwo 2 Korpusu Polskiego w Rzymie w 1946; Jego kierownikiem mianowano, rozkazem gen. W. Andersa z 4 X 1946, podporucznika J. Giedroycia; w czerwcu instrukcja poselska.

Czym jest Poselska Instrukcja znaczenie w Słownik definicji I .

  • Dodano:
  • Autor: