patrioci księża co to znaczy

Definicja KSIĘŻA PATRIOCI histori Polski. Słownik duchownych manipulowanych poprzez organy

Definicja KSIĘŻA PATRIOCI

Co to znaczy KSIĘŻA PATRIOCI: ruch skupiający duchownych manipulowanych poprzez organy bezpieczeństwa ( bezpieka) PRL; powstał w 1949; miał doprowadzić do rozbicia i osłabienia wpływów Kościoła katolickiego w Polsce; zakończył własną działalność wskutek października 1956.

Słownik KAMPANIA WRZEŚNIOWA 1939:
Czym jest toczona 1 IX - 6 X 1939 przeciw agresji niemieckiej, a od 17 IX ZSRR; wojska niemieckie zaatakowały Polskę (plan Fall Weiss ) bez wypowiedzenia wojny, nad ranem 1 IX ( Westerplatte) i w tak zwany księża patrioci.
Słownik KTO Z CZEGO ŻYJE:
Czym jest pierwsza polska broszura tłumacząca idee marksizmu; jej autorem był Szymon Dickstein (pseudonim Jan Młot, 1858-1884 księża patrioci.
Słownik KRÓL ELEKCYJNY:
Czym jest ELEKCJA VIRITIM księża patrioci.
Słownik KLUB POSZUKIWACZY SPRZECZNOŚCI:
Czym jest dyskusyjny; powstał z inicjatywy A. Michnika w 1962 jako Międzyszkolny Klub Dyskusyjny pod opieką ZMS; grupował uczniów warszawskich szkół średnich; rozwijał polityczne zainteresowania młodzieży księża patrioci.
Słownik KWAPIŃSKI JAN:
Czym jest Chalupka (1885-1964) - działacz ruchu robotniczego; od 1901 w PPS; od 1906 w PPS - Frakcji Rewolucyjnej, między innymi dowódca w wielu akcjach Organizacji Bojowej; w l. 1920-1939 członek Centralnego księża patrioci.

Czym jest Patrioci Księża znaczenie w Słownik definicji K .

  • Dodano:
  • Autor: