poddaństwo co to znaczy

Definicja PODDAŃSTWO histori Polski. Słownik chłopa od pana, nasilająca się od XV w.: nie mógł

Definicja PODDAŃSTWO

Co to znaczy PODDAŃSTWO: osobista zależność chłopa od pana, nasilająca się od XV w.: nie mógł opuścić wsi bez zgody pana, zawrzeć małżeństwa z poddaną (?nym) innego pana, podlegał sądownictwu patrymonialnemu ( sądy).

Słownik PAKT RIBBENTROP-MOŁOTOW:
Czym jest radziecki, którego nazwa pochodzi od nazwisk ministra spraw zagranicznych Niemiec i komisarza spraw zagranicznych ZSRR; zawarty w Moskwie 23 VIII 1939; oficjalnie ogłoszono tylko układ o nieagresji poddaństwo.
Słownik POLITYKA:
Czym jest polityczny założony w 1957 zamiast zlikwidowanych czasopism zwyczajnie i Nowej Kultury ; uznawany za czasopismo reprezentujące poglądy liberalne wewnątrz PZPR; redaktorzy naczelni: S. Żółkiewski poddaństwo.
Słownik PAWLIKOWSKA-JASNORZEWSKA MARIA:
Czym jest poetka, córka W. Kossaka, siostra Magdaleny Samozwaniec; należała do artystycznej bohemy w okresie dwudziestolecia międzywojennego; w 1935 laureatka Złotego Wawrzynu Polskiej Akademii Literatury; po poddaństwo.
Słownik PSL-PIAST:
Czym jest zobacz POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE - PIAST poddaństwo.
Słownik POWIAT:
Czym jest od wiec) - najmniejsza jednostka administracyjna, od początków XIV w., wchodząca w skład ziem i województwa poddaństwo.

Czym jest Poddaństwo znaczenie w Słownik definicji P .

  • Dodano:
  • Autor: