polityczna rada co to znaczy

Definicja RADA POLITYCZNA histori Polski. Słownik polityczne emigracji londyńskiej skupiające

Definicja RADA POLITYCZNA

Co to znaczy RADA POLITYCZNA: ugrupowanie polityczne emigracji londyńskiej skupiające partie polityczne będące w opozycji do obozu prezydenckiego A. Zaleskiego; powstała w 1949; tworzyły ją w zasadzie partie pozostające przed wojną w opozycji antysanacyjnej ( PPS, SN,); rozwiązana w 1954; przewodniczący: T. Arciszewski; wiceprzewodniczący: K. Bagiński i Z. Berezowski.

Słownik RADNOT:
Czym jest rozbiorowy podpisany 1657 między królem Szwecji Karolem X Gustawem (zastrzegł dla siebie Prusy Królewskie, Kujawy, pn. Mazowsze, Żmudź i Inflanty z Kurlandią), księciem Siedmiogrodu Jerzym Rakoczym rada polityczna.
Słownik RAPACKI ADAM:
Czym jest działacz ruchu robotniczego, ekonomista; w l. 1930-1934 należał do ZNMS; walczył w kampanii wrześniowej; potem przebywał w obozach jenieckich; od 1945 należał do PPS; był członkiem Porady Naczelnej i rada polityczna.
Słownik RUŚ HALICKA:
Czym jest RUŚ CZERWONA rada polityczna.
Słownik RADA SZKOLNA KRAJOWA:
Czym jest szkolnictwem elementarnym, zawodowym i średnim w ramach autonomii Galicji; powstała z inicjatywy A. Gołuchowskiego; wprowadziła język polski i j. ukraiński w Galicji Wschodniej; decydowała o rada polityczna.
Słownik REWOLUCJA 1905-1907 NA ZIEMIACH POLSKICH:
Czym jest rewolucji w Rosji; Rozpoczęła się od I 1905 strajkami w Warszawie, Łodzi, Częstochowie, Zagłębiu Dąbrowskim; następna fala strajków powszechnych odbyła się w V - VI, między innymi stworzenie łódzkie rada polityczna.

Czym jest Polityczna Rada znaczenie w Słownik definicji R .

  • Dodano:
  • Autor: