polityczna rada co to znaczy

Definicja RADA POLITYCZNA histori Polski. Słownik polityczne emigracji londyńskiej skupiające

Definicja RADA POLITYCZNA

Co to znaczy RADA POLITYCZNA: ugrupowanie polityczne emigracji londyńskiej skupiające partie polityczne będące w opozycji do obozu prezydenckiego A. Zaleskiego; powstała w 1949; tworzyły ją w zasadzie partie pozostające przed wojną w opozycji antysanacyjnej ( PPS, SN,); rozwiązana w 1954; przewodniczący: T. Arciszewski; wiceprzewodniczący: K. Bagiński i Z. Berezowski.

Słownik RADZIWIŁŁÓWNA BARBARA:
Czym jest królowa Polski od 1550; córka hetmana litewskiego Jerzego Radziwiłła; po śmierci pierwszego męża, wojewody nowogródzkiego Stanisława Gasztołda, poznała w Wilnie króla Zygmunta II Augusta; zakochany rada polityczna.
Słownik RZEŹ W HUMANIU:
Czym jest kilkunastu tys. Polaków i Żydów, którzy schronili się w czasie stworzenia chłopskiego ( koliwszczyzny) w Humaniu; bestialski mord spowodował użycie do tłumienia buntu zarówno wojsk koronnych, jak i rada polityczna.
Słownik RYGA:
Czym jest 1921 - został podpisany 18 III 1921 poprzez Polskę, sowiecką Rosję i sowiecką Ukrainę; kończył wojnę polsko-radziecką 1919-1920; uregulował podstawowe kwestie: sprawę granic (Polsce przypadła tak rada polityczna.
Słownik RADKIEWICZ STANISŁAW:
Czym jest działacz ruchu komunistycznego; od 1925 członek KPP; w czasie II wojny światowej w ZSRR, gdzie został członkiem CBKP i ZPP; po powrocie do państwie członek PPR, a później PZPR; najprawdopodobniej rada polityczna.
Słownik ROTA:
Czym jest zobacz CHORĄGIEW rada polityczna.

Czym jest Polityczna Rada znaczenie w Słownik definicji R .

  • Dodano:
  • Autor: