melchior wańkowicz co to znaczy

Definicja WAŃKOWICZ MELCHIOR histori Polski. Słownik dziennikarz; W l. 1917-1918 w Korpusie Polskim

Definicja WAŃKOWICZ MELCHIOR

Co to znaczy WAŃKOWICZ MELCHIOR: (1892-1974) - poeta, dziennikarz; W l. 1917-1918 w Korpusie Polskim w Rosji; w okresie międzywojennym raczej reportażysta gazet warszawskich; w czasie II wojny światowej korespondent wojenny w l. 1943-1945; do Polski powrócił z emigracji w Stanach Zjednoczonych w 1958; znany jako autor opowieści reportażowej, gdzie posługiwał się niezwykle bogatą polszczyzną i sporą erudycją: Na tropach Smętka, Bitwa o Monte Cassino, Ziele na kraterze, zestaw esejów Karafka La Fontaine´a.

Słownik WOLNA ELEKCJA:
Czym jest ELEKCJA VIRITIM wańkowicz melchior.
Słownik WIELKI MANIFEST TDP:
Czym jest uchwalony w 1836; był programem liberalnym, umiarkowanym i antyrewolucyjnym; walkę o niepodległość TDP opierało na własnych siłach narodu; przyszły ustrój miał być republiką parlamentarną wańkowicz melchior.
Słownik WIELKOPOLSKIE TOWARZYSTWO WŁOŚCIAN:
Czym jest POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE - PIAST wańkowicz melchior.
Słownik WOJSKI:
Czym jest początkowo pilnował porządku w czasie wypraw wojennych, od XIII w. zastępca kasztelana ds. wojskowych, w okresie Rzeczypospolitej szlacheckiej urząd honorowy wańkowicz melchior.
Słownik WITOLD:
Czym jest Kiejstuta, stryjeczny brat Władysława Jagiełły; konkurent Jagiełły do tronu wielkoksiążęcego na Litwie, w 1382 zbiegł na ziemie zakonne; w 1384 pogodził się z Jagiełłą i wsparł jego starania o tron wańkowicz melchior.

Czym jest Melchior Wańkowicz znaczenie w Słownik definicji W .

  • Dodano:
  • Autor: