jagiellończyk władysław co to znaczy

Definicja WŁADYSŁAW JAGIELLOŃCZYK histori Polski. Słownik Kazimierza Jagiellończyka i Elżbiety

Definicja WŁADYSŁAW JAGIELLOŃCZYK

Co to znaczy WŁADYSŁAW JAGIELLOŃCZYK: (1456-1516) - syn Kazimierza Jagiellończyka i Elżbiety Rakuszanki; władca czeski od 1471 i węgierski od 1490; w 1515 na zjeździe w Wiedniu z udziałem Zygmunta I Starego i cesarza Maksymiliana Habsburga uznał prawa do tronu czeskiego i węgierskiego Habsburgów na wypadek wygaśnięcia dynastii Jagiellonów w obu tych państwach

Słownik WOJSKI:
Czym jest początkowo pilnował porządku w czasie wypraw wojennych, od XIII w. zastępca kasztelana ds. wojskowych, w okresie Rzeczypospolitej szlacheckiej urząd honorowy władysław jagiellończyk.
Słownik WARSZAWA:
Czym jest wojnie polsko-radzieckiej 13-25 VIII 1920; skończyła się zwycięstwem wojsk polskich nad oddziałami radzieckimi M. Tuchaczewskiego; jest uważana za jedną z najważniejszych w dziejach współczesnych władysław jagiellończyk.
Słownik WOJSKOWA RADA OCALENIA NARODOWEGO (WRON):
Czym jest organ władzy; ogłosiła własne stworzenie 13 XII 1981, występując do Porady Państwa o wprowadzenie stanu wojennego w Polsce; 21 I 1982 sejm PRL potwierdził konieczność powołania WRON; w jej skład władysław jagiellończyk.
Słownik WŁADYSŁAW II JAGIEŁŁO:
Czym jest syn wielkiego księcia Olgierda, z rodu Giedyminowiczów; Współrządy na Litwie wraz ze stryjem Kiejstutem objął w 1377, od 1382 jedynowładca na Litwie; wobec zagrożenia ze strony Moskwy i Zakonu władysław jagiellończyk.
Słownik WŁADYSŁAW I HERMAN:
Czym jest syn Kazimierza Odnowiciela, młodszy brat Bolesława Śmiałego; przed 1079 miał we władaniu Mazowsze; został powołany na tron po obaleniu poprzez panów małopolskich starszego brata i od nich, w tym od władysław jagiellończyk.

Czym jest Jagiellończyk Władysław znaczenie w Słownik definicji W .

  • Dodano:
  • Autor: