antoni walery wróblewski co to znaczy

Definicja WRÓBLEWSKI WALERY ANTONI histori Polski. Słownik generał, działacz niepodległościowy i

Definicja WRÓBLEWSKI WALERY ANTONI

Co to znaczy WRÓBLEWSKI WALERY ANTONI: (1836-1908) - generał, działacz niepodległościowy i rewolucyjny; należał do obozu Czerwonych; w momencie stworzenia styczniowego był naczelnikiem wojennym w woj. grodzieńskim; od poł. I 1864 dowódca korpusu na Podlasiu i Lubelszczyźnie; po upadku stworzenia na emigracji we Francji; współtwórca Zjednoczenia Emigracji Polskiej; uczestnik Komuny Paryskiej, dowódca obrony prawego brzegu Sekwany; po jej upadku wyjechał do Londynu; był sekretarzem generalnym I Międzynarodówki; od 1895 członek Związku Zagranicznego Socjalistów Polskich.

Słownik WIENIAWSKI HENRYK:
Czym jest z najwybitniejszych skrzypków polskich XIX w., kompozytor; prof. konserwatoriów w Petersburgu i Brukseli; skomponował: 2 koncerty skrzypcowe, polonezy, etiudy-kaprysy, wariacje, mazurki, kujawiaki wróblewski walery antoni.
Słownik WYSTAWA ZIEM ODZYSKANYCH:
Czym jest ZIEMIE ODZYSKANE wróblewski walery antoni.
Słownik WOLNOŚĆ RÓWNOŚĆ NIEPODLEGŁOŚĆ:
Czym jest POLSKA PARTIA SOCJALISTYCZNA wróblewski walery antoni.
Słownik WIELKOPOLSKA:
Czym jest dorzeczu środkowej i dolnej Warty. Siedziba Polan, którzy utworzyli na jej terytorium podstawy państwowości polskiej; była centrum państwa w okresie monarchii pierwszych Piastów; Poznań i Gniezno wróblewski walery antoni.
Słownik WYWOŁANIE:
Czym jest INFAMIA wróblewski walery antoni.

Czym jest Antoni Walery Wróblewski znaczenie w Słownik definicji W .

  • Dodano:
  • Autor: