andrzej józef załuski co znaczy

Definicja ZAŁUSKI JÓZEF ANDRZEJ histori Polski. Słownik mecenas edukacji i literatury, biskup krzyżówka

Definicja ZAŁUSKI JÓZEF ANDRZEJ

Co to znaczy ZAŁUSKI JÓZEF ANDRZEJ: (1702-1774) - mecenas edukacji i literatury, biskup kijowski; w czasach saskich przebywał za granicą jako stronnik Stanisława Leszczyńskiego; w 1767 wywieziony do Kaługi, skąd powrócił w 1773; znany jako bibliofil i wydawca; w l. 1747-1794 zgromadził wspólnie z bratem decydujący zestaw Biblioteki Załuskich; inicjator polskiego życia naukowego i kulturalnego (próbował założyć polskie towarzystwo literackie - Towarzystwo Literatów, opracował w rękopisie dziesięciotomową bibliografię Bibliotheca Polona magna universalis; autor ok. 6 tys. fraszek i kilkunastu utworów dramatycznych.

Co znaczy ZWIĄZEK JASZCZURCZY:
Porównanie zobacz NARODOWE SIŁY ZBROJNE; OBÓZ NARODOWO-RADYKALNY załuski józef andrzej co znaczy.
Krzyżówka ZBORÓW:
Dlaczego kozacka ugoda w 1649 w momencie stworzenia Chmielnickiego; w czasie oblężenia Zbaraża spieszący z odsieczą Jan Kazimierz Waza zaskoczony został poprzez wojska kozacko-tatarskie w czasie przeprawy załuski józef andrzej krzyżówka.
Co to jest ZWIĄZEK WALKI MŁODYCH (ZWM):
Jak lepiej młodzieżowa PPR założona w I 1943; jej zadaniem miała być walka z Niemcami (członkowie organizacji walczyli w ramach GL i AL); sławę zyskał sobie tak zwany Batalion Czwartaków, który wziął udział w załuski józef andrzej co to jest.
Słownik ZJEDNOCZENIE ZAWODOWE POLSKIE:
Kiedy RUCH ZWIĄZKOWY załuski józef andrzej słownik.
Czym jest ZWIĄZEK MŁODZIEŻY DEMOKRATYCZNEJ:
Od czego zależy STRONNICTWO DEMOKRATYCZNE załuski józef andrzej czym jest.

Czym jest Andrzej Józef Załuski znaczenie w Słownik definicji Z .

  • Dodano:
  • Autor: