andrzej zamoyski co znaczy

Definicja ZAMOYSKI ANDRZEJ histori Polski. Słownik hrabia, działacz socjalny i gospodarczy w krzyżówka

Definicja ZAMOYSKI ANDRZEJ

Co to znaczy ZAMOYSKI ANDRZEJ: (1800-1874) - hrabia, działacz socjalny i gospodarczy w Królestwie Polskim; w momencie stworzenia listopadowego jako wysłannik Rządu Narodowego zabiegał o poparcie Austrii; w swoim majątku w Klemensowie przeprowadził w 1833 oczynszowanie chłopów; wprowadzał nowoczesne sposoby gospodarowania; organizował zjazdy ziemian i pokazy rolnicze; od 1842 współwydawca "Roczników Gospodarstwa Krajowego"; w 1848 zawiązał Spółkę Żeglugi Parowej; inicjator i prezes Towarzystwa Rolniczego; należał do obozu Białych; za odmowę współpracy z rządem rosyjskim musiał w 1862 wyjechać do Francji; zmarł w Krakowie.

Co znaczy ZWIĄZEK BOJOWNIKÓW O WOLNOŚĆ I DEMOKRACJĘ (ZBOWID):
Porównanie zjednoczenia 11 organizacji kombatanckich; Zajmował się pomocą dla uczestników walk o niepodległość i ochroną pamiątek dotyczących walki z hitlerowcami, współpracował w tej ostatniej kwestii z Poradą zamoyski andrzej co znaczy.
Krzyżówka ZOFIA (SONKA) HOLSZAŃSKA:
Dlaczego około 1405-1461) - królowa Polski, ostatnia (od 1422) żona Władysława Jagiełły, matka Władysława III Warneńczyka i Kazimierza Jagiellończyka zamoyski andrzej krzyżówka.
Co to jest ZAKRZEWSKI WYSSOGOTA IGNACY:
Jak lepiej 1745-1802) - poseł na Sejm Ogromny; prezydent Warszawy po Janie Dekercie; w momencie stworzenia kościuszkowskiego organizator obrony stolicy jako członek Porady Najwyższej Narodowej zamoyski andrzej co to jest.
Słownik ZASP:
Kiedy zobacz ZWIĄZEK ARTYSTÓW SCEN POLSKICH zamoyski andrzej słownik.
Czym jest ZWIĄZEK MŁODZIEŻY SOCJALISTYCZNEJ (ZMS):
Od czego zależy młodzieżowa utworzona w 1957 wskutek połączenia Rewolucyjnego Związku Młodzieży i Związku Młodzieży Robotniczej, stworzonych w okresie rozpadu ZMP; ideowo, politycznie i organizacyjnie zamoyski andrzej czym jest.

Czym jest Andrzej Zamoyski znaczenie w Słownik definicji Z .

  • Dodano:
  • Autor: