zygmunt zaremba co znaczy

Definicja ZAREMBA ZYGMUNT histori Polski. Słownik działacz socjalistyczny; przewodniczący krzyżówka

Definicja ZAREMBA ZYGMUNT

Co to znaczy ZAREMBA ZYGMUNT: (1895-1967) - działacz socjalistyczny; przewodniczący Centralnej Porady PPS, członek Porady Naczelnej i CKW PPS od 1918; poseł na Sejm RP (1922-1935); w czasie II wojny światowej we władzach podziemnej PPS-WRN - wiceprezes (1939-1944) i prezes (1944-1945) CKR WRN-PPS; po wojnie od 1946 przebywał na emigracji w Paryżu; prezes delegacji zagranicznej PPS, przewodniczący Unii Socjalistycznej Europy Środkowo-Wschodniej, i przedstawiciel PPS w Międzynarodówce Socjalistycznej; był redaktorem "Dziennika Ludowego" i "Światła".

Co znaczy ZJEDNOCZENIE ZAWODOWE POLSKIE:
Porównanie RUCH ZWIĄZKOWY zaremba zygmunt co znaczy.
Krzyżówka ZWIĄZEK NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO:
Dlaczego Sekretne NAUCZANIE zaremba zygmunt krzyżówka.
Co to jest ZBORÓW:
Jak lepiej kozacka ugoda w 1649 w momencie stworzenia Chmielnickiego; w czasie oblężenia Zbaraża spieszący z odsieczą Jan Kazimierz Waza zaskoczony został poprzez wojska kozacko-tatarskie w czasie przeprawy zaremba zygmunt co to jest.
Słownik ŻMUDŹ:
Kiedy podstawowych (w okolicy Auksztoty) dzielnic Litwy właściwej ( Ogromne Księstwo Litewskie); od 2 poł. XIII w. teren ekspansji Zakonu Krzyżackiego; w 1398 Witold odstąpił Żmudź Krzyżakom za pomoc w zaremba zygmunt słownik.
Czym jest ZAWADZKI ALEKSANDER:
Od czego zależy polityk, działacz ruchu robotniczego; od 1922 w KZMP, a od 1923 w KPP, gdzie był między innymi kierownikiem wydziału wojskowego; sporo lat przesiedział w więzieniu w Polsce (1925-32 i 1936-39); w zaremba zygmunt czym jest.

Czym jest Zygmunt Zaremba znaczenie w Słownik definicji Z .

  • Dodano:
  • Autor: