aleksander zawadzki co znaczy

Definicja ZAWADZKI ALEKSANDER histori Polski. Słownik polityk, działacz ruchu robotniczego; od 1922 krzyżówka

Definicja ZAWADZKI ALEKSANDER

Co to znaczy ZAWADZKI ALEKSANDER: (1899-1964) - polityk, działacz ruchu robotniczego; od 1922 w KZMP, a od 1923 w KPP, gdzie był między innymi kierownikiem wydziału wojskowego; sporo lat przesiedział w więzieniu w Polsce (1925-32 i 1936-39); w czasie wojny w ZSRR, gdy odmówił wejścia w skład pierwszej Ekipy Inicjatywnej PPR w 1941 zesłany do łagru; po wyjściu z niego został przewodniczącym CBKP i był w 1943 współorganizatorem ZPP; zastępca dowódcy I Armii Polskiej w ZSRR; od 1944 członek Biura Politycznego i sekretarz KC PPR, a później KC PZPR (w l. 1948-64 członek Biura Politycznego PZPR); wojewoda śląsko-dąbrowski w l. 1945-48; od 1952 przewodniczący Porady Państwa.

Co znaczy ZABÓR AUSTRIACKI:
Porównanie zobacz GALICJA zawadzki aleksander co znaczy.
Krzyżówka ZWIĄZEK SPÓŁEK ZAROBKOWYCH I GOSPODARCZYCH:
Dlaczego spółdzielcza; powstała w Poznaniu w 1871; zrzeszała polskie spółdzielnie oszczędnościowo-pożyczkowe, rolniczo-handlowe, banki ludowe; w 1885 utworzyła w Poznaniu Bank Związku Spółek Zarobkowych zawadzki aleksander krzyżówka.
Co to jest ZALIWSKI JÓZEF:
Jak lepiej pułkownik, działacz niepodległościowy; członek Wolnomularstwa Narodowego i Sprzysiężenia Wysockiego; walczył w stworzeniu listopadowym; w momencie Wielkiej Emigracji związany z J. Lelewelem i Zemstą zawadzki aleksander co to jest.
Słownik ŻÓŁTE WODY:
Kiedy 1648 w momencie stworzenia Chmielnickiego; syn wielkiego hetmana koronnego Mikołaja Potockiego, Stefan, na czele 6 tys. wojsk koronnych poniósł klęskę w bitwie z 10-tys. armią kozacko-tatarską pod zawadzki aleksander słownik.
Czym jest ZABŁOCKI FRANCISZEK:
Od czego zależy komediopisarz, pisarz; sekretarz Towarzystwa do Ksiąg Elementarnych; w czasach stanisławowskich zaangażowany w budowę sceny narodowej; w okresie Sejmu Wielkiego wspierał poczynania stronnictwa zawadzki aleksander czym jest.

Czym jest Aleksander Zawadzki znaczenie w Słownik definicji Z .

  • Dodano:
  • Autor: