wiechecki stefan pseud wiech co to znaczy

Co znaczy Wiechecki Stefan, pseud. Wiech słownik. Co to jest publicysta. Popularność przyniosły mu

Co znaczy Wiechecki stefan, pseud. Wiech

Definicja WIECHECKI STEFAN, PSEUD. WIECH: poeta, publicysta. Popularność przyniosły mu felietony i humoreski odtwarzające sposób bycia i język mieszkańców przedwojennych peryferyjnych dzielnic Warszawy, między innymi Znakiem tego (1936), Wiadomo - stolica! (1946), Ksiuty z Melpomeną (1963), Śmiech śmiechem (1968). Jest autorem humorystycznej powieści z czasów okupacji Caf "Pod Minogą"(1947, ekr. 1959), wspomnień Piąte poprzez dziesiąte (1970) i wyboru felietonów Dryndą poprzez Kierbedzia (1990).

Słownik Wybicki Józef:
Co znaczy dziennikarz i działacz polit., aktywny uczestnik obiadów czwartkowych u króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Działał w KEN, w Komisjach Sejmu Czteroletniego, uczestniczył w opracowaniu tak zwany wiechecki stefan, pseud. wiech.
Słownik Wyka Kazimierz:
Co znaczy lit., eseista. Po ukończeniu studiów na UJ był stypendystą Funduszu Kultury Narodowej w Belgii i Francji. Od 1948 prof. UJ, od 1952 członek PAN, współzałoż., a potem (1953-71) dyrektor IBL, w l. 1945 wiechecki stefan, pseud. wiech.
Słownik Wołodyjowski Michał:
Co znaczy hist. cyklu powieści H. Sienkiewicza, tytułowy bohater ostatniej części Pan Wołodyjowski, wybitny żołnierz określany mianem pierwszej szabli Rzeczypospolitej , typowy reprezentant XVII-wiecznej wiechecki stefan, pseud. wiech.
Słownik Wędrówka:
Co znaczy w Odysei Homera (znak życia) i Boskiej Komedii Dantego (((znak wznoszenia się człowieka z dna upadku ku świętości). Z poematu Dantego najczęściej jest wybierany motyw wędrówki poprzez Piekło. W lit wiechecki stefan, pseud. wiech.
Słownik Wańkowicz Melchior:
Co znaczy dziennikarz, twórca pol. reportażu lit. Studiował w krakowskiej Szkole Nauk Polit. i prawo na UJ (ukończył na UW). Podoficer Związku Strzeleckiego. W l. 1917-18 żołnierz w Korpusie Polskim w Rosji wiechecki stefan, pseud. wiech.

Co to jest Wiechecki Stefan, pseud. Wiech w Słownik definicji W .

  • Dodano:
  • Autor: