tomasz wawrzecki co to znaczy

Definicja WAWRZECKI TOMASZ histori Polski. Słownik naczelnik stworzenia kościuszkowskiego po

Definicja WAWRZECKI TOMASZ

Co to znaczy WAWRZECKI TOMASZ: (1759-1816) - naczelnik stworzenia kościuszkowskiego po dostaniu się do niewoli Tadeusza Kościuszki w bitwie pod Maciejowicami; po nieudanej próbie obrony Warszawy ( rzeź Pragi) otrzymał się do niewoli rosyjskiej; w Księstwie Warszawskim popierał opcję prorosyjską księcia Adama Czartoryskiego; w Królestwie Polskim poprzez rok sprawował urząd ministra sprawiedliwości.

Słownik WŁADYSŁAW II WYGNANIEC:
Czym jest najstarszy syn Bolesława Krzywoustego; na mocy testamentu ojca został księciem zwierzchnim ( princepsem) i dostał jako dzielnicę dziedziczną Śląsk z ziemią lubuską; dążył do wzmocnienia władzy wawrzecki tomasz.
Słownik WITKIEWICZ STANISŁAW IGNACY:
Czym jest 1885-1939) - dramatopisarz, prozaik, filozof, malarz, teoretyk i krytyk sztuki; studiował na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych; podróżował do Niemiec, Włoch, Francji, w 1914 odbył podróż do wawrzecki tomasz.
Słownik WARCISŁAW I:
Czym jest Pomorza Zachodniego; W 1122 uznał się lennikiem Bolesława Krzywoustego, w zamian otrzymując pomoc polską w zjednoczeniu Pomorza; w 1127 próbował bez powodzenia zrzucić zwierzchność polską; zgodził wawrzecki tomasz.
Słownik WAWRZYNIAK PIOTR:
Czym jest ksiądz, działacz socjalny i gospodarczy w Wielkopolsce; W l. 1891-1910 patron Związku Spółek Zarobkowych i Gospodarczych, które zrzeszały banki ludowe; popierał tworzenie spółdzielni rolniczych jako wawrzecki tomasz.
Słownik WOJCIECHOWSKI STANISŁAW:
Czym jest prezydent RP, teoretyk i działacz spółdzielczości; od 1890 w ZMP Zet , od 1891 w Zjednoczeniu Robotniczym; współzałożyciel PPS, w 1895-1905 w jej kierownictwie; jeden z pionierów spółdzielczości w wawrzecki tomasz.

Czym jest Tomasz Wawrzecki znaczenie w Słownik definicji W .

  • Dodano:
  • Autor: