związek młodzieży wiejskiej co znaczy

Definicja ZWIĄZEK MŁODZIEŻY WIEJSKIEJ RZECZYPOSPOLITEJ POLSK histori Polski. Słownik Młodzieży krzyżówka

Definicja ZWIĄZEK MŁODZIEŻY WIEJSKIEJ RZECZYPOSPOLITEJ POLSK

Co to znaczy ZWIĄZEK MŁODZIEŻY WIEJSKIEJ RZECZYPOSPOLITEJ POLSK: od 1944 Związek Młodzieży Wiejskiej Rzeczypospolitej Polskiej "Wici" - organizacja młodzieżowa utworzona w 1928 poprzez działaczy CZMW przeciwnych podporządkowaniu się sanacji; od 1931 ideowo związany z SL; prowadził działalność wychowawczą i kulturalno-oświatową (uniwersytety ludowe, amatorski ruch teatralny i muzyczny, przysposobienie rolnicze, samokształcenie) i sportową; w jego programie dominowała ideologia agraryzmu; główni działacze: J. Niećko, I. Solarz; pisma: "Wici", "Znicz", "Społem"; w momencie II wojny światowej jego działacze współtworzyli BCh, wchodzili w skład SL "Roch"; w VIII 1944 odbudowana została struktura organizacyjna ZMW RP "Wici"; w 1945 związał się politycznie z PSL; w IV 1947 władze organizacji opanowali lewicowi działacze, zwolennicy współpracy z władzami komunistycznymi; główni działacze: S. Ignar, J. Ozga-Michalski; w VII 1948 włączony do ZMP.

Co znaczy ZHP:
Porównanie zobacz ZWIĄZEK HARCERSTWA POLSKIEGO związek młodzieży wiejskiej rzeczypospolitej polsk co znaczy.
Krzyżówka ZWIĄZEK JASZCZURCZY:
Dlaczego organizacja wojskowa; Założona poprzez działaczy ONR zgrupowanych wokół podziemnego pisma Szaniec (ekipa Szańca); powstała w X 1939 organizacja liczyła w 1942 około 60 tys. żołnierzy; działalność związek młodzieży wiejskiej rzeczypospolitej polsk krzyżówka.
Co to jest ZOMO:
Jak lepiej zobacz ZMOTORYZOWANE ODWODY MILICJI OBYWATELSKIEJ związek młodzieży wiejskiej rzeczypospolitej polsk co to jest.
Słownik ZMS:
Kiedy zobacz ZWIĄZEK MŁODZIEŻY SOCJALISTYCZNEJ związek młodzieży wiejskiej rzeczypospolitej polsk słownik.
Czym jest ZWIĄZEK UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW:
Od czego zależy ORGANIZACJA UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW związek młodzieży wiejskiej rzeczypospolitej polsk czym jest.

Czym jest ZWIĄZEK MŁODZIEŻY WIEJSKIEJ RZECZYPOSPOLITEJ POLSK znaczenie w Słownik definicji Z .

  • Dodano:
  • Autor: