perykles co znaczy

Kim był Perykles biografia. arystokratycznej rodziny, świetnie wykształcony.Związany od młodości z krzyżówka

Kto to Perykles

Postać PERYKLES informacje: około 500-429 p.n.e. ateński mąż stanu Pochodził z arystokratycznej rodziny, świetnie wykształcony.Związany od młodości z obozem demokratycznym.W 463 oskarżył o przekupstwo przywódcę obozu konserwatywnego, Kimona. Mimo przegranej zdobył rozgłos. W kolejnych latach jeden z przywódców stronnictwa demokratycznego. W 461 zainicjował odbudowę Długich Murów, łączących Ateny z portem w Pireusie, czyniąc je twierdzą trudną do zdobycia. W 457 przeprowadził ustawę o wprowadzeniu wynagrodzeń dla sędziów, co pozwoliło mniej zamożnym obywatelom pełnić ten urząd. W 449 doprowadził do podpisania pokoju z Persją. W kolejnych latach rozwijał program rozbudowy Aten. Wówczas to wzniesiono najsłynniejsze budowle, do dziś znajdujące się na Akropolu, między innymi Partenon. Inwestycje finansował z pieniędzy wpłacanych do kasy Związku Morskiego, utworzonego do wojny z Persją. Oporne polis zmuszał do uiszczania opłat, zdusił bunt Samos i Bizancjum w 440. Wzmocnił ustrój demokratyczny w Atenach, uczynił je potęgą militarną i największym ośrodkiem kulturalnym („złoty wiek Peryklesa”). Po wybuchu wojny peloponeskiej (431–404) proponował strategię obrony na lądzie i ofensywy na morzach, która nie przyniosła sukcesu. Zmarł w wyniku epidemii. Zostać tyranem wydaje się rzeczą niesprawiedliwą, jednak przestać nim być jest z pewnością rzeczą niebezpieczną. Perykles

Co znaczy Piłsudski Józef Klemens:
Porównanie marszałek Polski, wódz Pochodził z rodz. szlacheckiej, od 1886 studiował na uniwersytecie w Charkowie. W 1887 skazany na pięć lat zesłania na Syberii. Od 1892 członek PPS, od 1895 jej faktyczny perykles co znaczy.
Krzyżówka Piotr I Wielki:
Dlaczego Rosji z dynastii Romanowów Powołany na tron w 1682 wspólnie ze starszym bratem Iwanem. Do czasu uzyskania pełnoletności regencję sprawowała przyrodnia siostra, Zofia. Od młodości interesował się perykles krzyżówka.
Co to jest Paweł Z Tarsu:
Jak lepiej pomiędzy 64 a 67 najważniejszy misjonarz i teolog wczesnego chrześcijaństwa, święty Urodził się w Tarsie w rodzinie żydowskiej, po tacie przejął obywatelstwo rzymskie. Uczył się u Gamaliela,jednego z perykles co to jest.
Słownik Paderewski Ignacy Jan:
Kiedy kompozytor, polityk, działacz socjalny i narodowy Pochodził z niezamożnej rodziny szlacheckiej. W 1878skończył studia pianistyczne w Instytucie Muzycznym w Warszawie, do 1881 nauczyciel w tej perykles słownik.
Czym jest Pinochet Ugarte Augusto:
Od czego zależy Chile, polityk, generał Kształcił się w Szkole Wojennej Chilijskich Sił Zbrojnych. W latach 1956–58 kontynuował naukę w misji wojskowej w stanach zjednoczonych ameryki. Od 1973 dowódca sił zbrojnych perykles czym jest.

Osoby jak perykles życiorys w Biografia P .

  • Dodano:
  • Autor: