bkup co znaczy

Definicja BISKUP histori Polski. Słownik opiekun, nadzorca) - dostojnik kościelny stojący na czele krzyżówka

Definicja BISKUP

Co to znaczy BISKUP: (z gr. episkopos - opiekun, nadzorca) - dostojnik kościelny stojący na czele prowincji kościelnej i rezydujący w jej stolicy zwanej diecezją jako jej bezpośredni zwierzchnik (ordynariusz), lub zastępca (sufragan); pierwszym biskupem był od 968 biskup misyjny Jordan podległy bezpośrednio papiestwu; do XIII w. biskupów nominował książę; potem wybierała go kapituła złożona z kanoników, a nominował papież - pierwszym wybranym poprzez kapitułę krakowską był Wincenty Kadłubek; od czasów Kazimierza Jagiellończyka władca decydował o powołaniu biskupów; w Rzeczypospolitej pierwsze miejsce honorowo zajmował biskup krakowski noszący tytuł księcia siewierskiego; wszyscy biskupi byli członkami najpierw porady królewskiej, a później Senatu.

Co znaczy BORATYNKA:
Porównanie Tytusa Liwiusza Boratiniego, dzierżawcy mennicy koronnej; Były to bite masowo od 1659 do końca XVII w. miedziane szelągi o wartości 1/3 grosza (grosz zawierał wówczas 0,27 g srebra), które biskup co znaczy.
Krzyżówka BERMAN JAKUB:
Dlaczego prawnik, działacz komunistyczny; członek KZMP i od 1928 KPP, gdzie pełnił funkcje kierownika wydziału inteligenckiego przy Centralnym Wydziale Zawodowym; w 1941 redaktor Sztandaru Wolności , organu biskup krzyżówka.
Co to jest BRACIA POLSCY:
Jak lepiej religijna wyodrębniona w 1562 spośród radykalnych kalwinów polskich po rozłamie na zbór większy (kalwiński) i mniejszy (ariański - nazwa pochodzi od kapłana aleksandryjskiego Ariusza żyjącego w IV w biskup co to jest.
Słownik BUNT ŻELIGOWSKIEGO:
Kiedy LITWA ŚRODKOWA; ŻELIGOWSKI LUCJAN biskup słownik.
Czym jest BRZESKI PROCES:
Od czego zależy BRZEŚĆ biskup czym jest.

Czym jest Biskup znaczenie w Słownik definicji B .

  • Dodano:
  • Autor: