wettinowie co znaczy

Definicja WETTINOWIE histori Polski. Słownik dynastia panująca kolejno w Miśni, Turyngii i Saksonii krzyżówka

Definicja WETTINOWIE

Co to znaczy WETTINOWIE: (Wettynowie) - dynastia panująca kolejno w Miśni, Turyngii i Saksonii; jej założycielem był elektor saski Fryderyk I Kłótnik (1423-1428); Wettinowie z Saksonii uzyskali w XV w. prawo obierania cesarzy (tytuł elektora Rzeszy); na tronie polskim jako władcy elekcyjni zasiadali kolejno August II Wettin 1697-1733 i August III Wettin 1733-1763; w Konstytucji 3 Maja uznano ich za dynastię dziedziczną w Polsce; w Księstwie Warszawskim elektor Fryderyk August dostał w związku z tym tytuł księcia warszawskiego.

Co znaczy WITOLD:
Porównanie Kiejstuta, stryjeczny brat Władysława Jagiełły; konkurent Jagiełły do tronu wielkoksiążęcego na Litwie, w 1382 zbiegł na ziemie zakonne; w 1384 pogodził się z Jagiełłą i wsparł jego starania o tron wettinowie co znaczy.
Krzyżówka WOJSKO POLSKIE 1944-1945:
Dlaczego dekretu KRN z 21 VII 1944 poprzez połączenie Armii Polskiej w ZSRR (2) z AL; W jego skład wchodziły: 1 Armia (powstała z przekształcenia Armii Polskiej w ZSRR); liczebność około 90 tys. żołnierzy wettinowie krzyżówka.
Co to jest WŁADYSŁAW I ŁOKIETEK:
Jak lepiej syn Kazimierza I kujawskiego, brat Leszka Czarnego; książę brzesko-kujawski (od 1267), sieradzki (od 1288), łęczycki (od 1294), władca Polski od 1320; po śmierci Leszka Czarnego w 1288 włączył się wettinowie co to jest.
Słownik WOJNY POLSKO-NIEMIECKIE:
Kiedy z cesarstwem o utrzymanie suwerenności Piastów i z marchiami wschodnimi, o podłożu sporów terytorialnych; 1) za panowania Mieszka I doszło do wojen tak z Marchią Wschodnią w sporze o panowanie nad wettinowie słownik.
Czym jest WIELOPOLSKI ALEKSANDER:
Od czego zależy hrabia, konserwatywny polityk w Królestwie Polskim; W momencie stworzenia listopadowego poseł na sejm; występował przeciw kontynuowaniu wojny z Rosją; w 1846 wystosował list do kanclerza wettinowie czym jest.

Czym jest Wettinowie znaczenie w Słownik definicji W .

  • Dodano:
  • Autor: