bydgoskie wydarzenia co to znaczy

Definicja WYDARZENIA BYDGOSKIE histori Polski. Słownik przeciwko NSZZ Solidarność ; 19 III 1981 na

Definicja WYDARZENIA BYDGOSKIE

Co to znaczy WYDARZENIA BYDGOSKIE: prowokacja przeciwko NSZZ "Solidarność"; 19 III 1981 na posiedzenie Wojewódzkiej Porady Narodowej w Bydgoszczy zaproszono 25 działaczy związku, do udziału w dyskusji o kwestiach rolniczych; po zamknięciu sesji WRN przed omówieniem tego punktu działaczy NSZZ "Solidarność" proszących o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji milicjanci i pracownicy SB (bezpieka) usunęli siłą; brutalnie pobito trzy osoby, między innymi przewodniczącego regionu bydgoskiego J. Rulewskiego.

Słownik WARCISŁAW I:
Czym jest Pomorza Zachodniego; W 1122 uznał się lennikiem Bolesława Krzywoustego, w zamian otrzymując pomoc polską w zjednoczeniu Pomorza; w 1127 próbował bez powodzenia zrzucić zwierzchność polską; zgodził wydarzenia bydgoskie.
Słownik WICHMAN:
Czym jest zm. 967) - hrabia saski, spokrewniony z cesarzem Ottonem I; około 964 na czele Wieletów pokonał Mieszka I; zginął w momencie następnej wyprawy w 967 na Polan wydarzenia bydgoskie.
Słownik WYCECH CZESŁAW:
Czym jest nauczyciel, działacz ruchu ludowego; W okresie międzywojennym członek PSL-Wyzwolenie i SL; w momencie II wojny światowej stanął na czele Tajnej Organizacji Nauczycielskiej i Związku Nauczycielstwa wydarzenia bydgoskie.
Słownik WAWRZYNIAK PIOTR:
Czym jest ksiądz, działacz socjalny i gospodarczy w Wielkopolsce; W l. 1891-1910 patron Związku Spółek Zarobkowych i Gospodarczych, które zrzeszały banki ludowe; popierał tworzenie spółdzielni rolniczych jako wydarzenia bydgoskie.
Słownik WOJNA SMOLEŃSKA:
Czym jest SMOLEŃSK wydarzenia bydgoskie.

Czym jest Bydgoskie Wydarzenia znaczenie w Słownik definicji W .

  • Dodano:
  • Autor: